• Battery for RYOBI CDL1441P
  • Battery for RYOBI CDL1441P
Battery for Hand tools
Battery for RYOBI CDL1441P
  • Battery for RYOBI CDL1441P
  • Capacity : 3000 mAh
  • Voltage : 14.4 V
  • Technology : NiMH
only 1 piece, Dispatched same day before 4AM
This battery for RYOBI CDL1441P is 100% compatible and will meet or exceeds original specification.
Technical specifications
Dimensions
  • Length : 105mm
  • Width : 72mm
  • Height : 104mm
  • Weight : 836g
Specifications
  • Precision : High capacity
  • Capacity : 3000mAh
  • Voltage : 14.4V