  • Battery for RYOBI CDA18021B
  • Battery for RYOBI CDA18021B
Battery for Hand tools
Battery for RYOBI CDA18021B
  • Battery for RYOBI CDA18021B
  • Capacity : 9000 mAh
  • Voltage : 18.0 V
  • Technology : Li-Ion
only 2 pieces, Dispatched same day before 4AM
This battery for RYOBI CDA18021B is 100% compatible and will meet or exceeds original specification.
Technical specifications
Dimensions
  • Length : 136mm
  • Width : 91mm
  • Height : 127mm
  • Weight : 1133g
Specifications
  • Precision : Very high capacity
  • Capacity : 9000mAh
  • Voltage : 18.0V