  • Battery for ACER ASPIRE 5250-C53G25MIKK
Battery for Laptops
  • Capacity : 4400 mAh
  • Voltage : 10.8 V
  • Technology : Li-Ion
only 3 pieces, Dispatched same day before 4AM
Technical specifications
Dimensions
  • Length : 271mm
  • Width : 53mm
  • Height : 21mm
  • Weight : 311g
Specifications
  • Precision : Standard capacity
  • Capacity : 4400mAh
  • Voltage : 10.8V